W lipcu 2020 r. konsultanci telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży odbierali jedno połączenie co 6 minut – łącznie ponad 7000. Paula Włodarczyk, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę: „Dzieci pytają, czy mogą nam zaufać. Nigdy o tym nie zapewniamy. Możemy wysłuchać i pomóc, ale zaufanie zawsze jest decyzją dziecka”.
W tym odcinku:
116 111. Te sześć cyfr wybranych na klawiaturze telefonu połączy nas z ogólnopolskim telefonem zaufania dla dzieci i młodzieży. Od 12 lat pod tym numerem dzieci mogą liczyć na wsparcie w sytuacjach dla nich najtrudniejszych. Często w sytuacjach, w których słowo „dom”, słowo-klucz tego podkastu, przestaje oznaczać „bezpieczeństwo”. O tym, jak ważna jest w takich sytuacjach profesjonalna pomoc, rozmawiam z Paulą Włodarczyk z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorką telefonu zaufania.
Strona fundacji: www.fdds.pl.
Miłego słuchania. Czujcie się… jak u siebie w domu!
Podkast # DOM
DOM. Te trzy litery są jednymi z pierwszych, które poznajemy w życiu. To główny bohater naszych dziecięcych rysunków. Najbliższa nam przestrzeń. Ten cykl Podkastu Tygodnika Powszechnego tworzyłem w czasach pandemii COVID-19 w latach 2020-2022. To rozmowy z ludźmi, którzy świetnie pokazują, że dom to znacznie więcej niż tylko cztery ściany.